Rada Partnerów
Do Rady Partnerów Programu SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia należą wybitni eksperci z obszaru ochrony zdrowia, zarządzania, negocjacji jak i dydaktyki oraz edukacji. Rolą rady jest nadzór merytoryczny nad przygotowaniem i realizacją programu studiów tak by odpowiadał najbardziej obecnym potrzebom rynkowym.
Piotr Wachowiak
Piotr Wachowiak
Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Doktor habilitowany nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, profesor uczelni. Specjalizuje się w problematyce przedsiębiorczości, zarządzania ludźmi w organizacji, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zarządzania projektami. Przewodniczący Rady ds. Przedsiębiorczości. przy Prezydencie RP. Sekretarz Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania przy Wydziale I Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk. Przewodniczący Kapituły Polskiej Wystawy Gospodarczej. Członek Kapituły Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Członek grupy roboczej ds. edukacji i upowszechniania CSR w Ministerstwie Rozwoju. Sekretarz Podkomitetu Naukowego Olimpiady Przedsiębiorczości. Przewodniczący Rady Nauczycieli Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego, współzałożyciel i członek Rady Programowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku SGH. Był członkiem zastępcą przewodniczącego Kapituły XVI, XVII i XVIII Edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.
Bolesław Samoliński
Bolesław Samoliński
Profesor, specjalista zdrowia publicznego, alergolog, otorynolaryngolog, wice-przewodniczący Rady Uczelni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członek zespołu roboczego ds. wpływu powietrza na zdrowie Rady Zdrowia Publicznego (MZ), kierownik Katedry Zdrowia Publicznego i Środowiskowego, Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii WUM oraz Zakładu Alergologii i Immunologii SP CSK. Członek Rady Naukowej MZ, v-ce przew. Kapituły Narodowej Rady Seniora. Wice-Przewodniczący Narodowej Rady Geriatrii i Gerontologii. Współtwórca polityki senioralnej w Polsce. Założyciel i przewodniczący Koalicji na rzecz Zdrowego Starzenia się wyróżnionej Godłem Promocyjnym „Teraz Polska” w 2015 roku, przewodniczący Rady ds. Polityki Senioralnej przy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (2013-2016), stały doradca Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej Sejmu RP VII kadencji, fundator Fundacji na Rzecz Zdrowego Starzenia się, organizator krajowego i międzynarodowego Kongresów Zdrowego Starzenia się, konsultant krajowym ds. zdrowia publicznego (2012-2014). Ekspert, członek Komitetu Sterującego STRATEGMED Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Członek planning group of Global Alliance against Chronic Respiratory Diseases Światowej Organizacji Zdrowia. Członek Korpusu Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej w 2011 roku, przewodniczący Podzespołu ds. Priorytetów Zdrowia Publicznego Rady UE. Prezydent Polskiego Towarzystwa Alergologicznego (2012-2015), V-ce prezydent GA2LEN Executive Committee (europejska inicjatywa naukowa); Opublikował ponad 300 artykułów naukowych, a także ponad 55 pozycje książkowe oraz wygłosił ponad 1500 referatów i doniesień w zakresie medycyny klinicznej, zdrowia publicznego i zdrowia środowiskowego w kraju i zagranicą. IF>250, IH=25.
Maciej Słodkowski
Maciej Słodkowski
Profesor zwyczajny, p.o. dyrektora Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownik kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej.
Anna Rulkiewicz
Anna Rulkiewicz
Anna Rulkiewicz pełni funkcję Prezesa Grupy LUX MED od 2007 roku, a od końca 2011 roku Dyrektora Zarządzającego LMG Försäkrings AB, którego oddział działa w Polsce pod marką LUX MED Ubezpieczenia. Absolwentka Stanford Executive Program na Stanford University Graduate School of Business i Executive Program na Singularity University w Santa Clara w Kalifornii. Jest także absolwentką Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu w Hamburgu, studiów podyplomowych w Polsko-Francuskim Instytucie Ubezpieczeń przy Instytucie Francuskim oraz cyklu szkoleń z zakresu m.in. zarządzania, sprzedaży, komunikacji, marketingu w ramach certyfikowanego programu branży ubezpieczeniowej LIMRA "Marketing Strategies for Executive Advancement". Ukończyła wiele kursów z zakresu zarządzania, sprzedaży, finansów, marketingu oraz bankowości. Uczestniczy w pracach zespołu problemowego ds. usług publicznych powołanego w ramach Rady Dialogu Społecznego. Jest również wiceprzewodniczącą Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Wiceprezydentem Pracodawców RP i Prezesem Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej. Została powołana przez Ministra Zdrowia do Rady Społecznej ogólnonarodowej debaty „Wspólnie dla Zdrowia". Zasiada również w Kapitule programu prowadzonego przez Ministerstwo Zdrowia - „PracoDawca Zdrowia". Pełni funkcję Członka Rady Nadzorczej Banku Handlowego SA (Citi Handlowy). W 2019 została uhonorowana pierwszą w historii Nagrodą Gospodarczą SGH, nagrodą specjalną XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Otrzymała również złoty medal „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego” a także nagrodę „Przyjaźni Narodów” za zasługi i osiągnięcia w sporcie. Znalazła się też w zestawieniu „10 Polskich Top Menadżerek” opracowanym przez miesięcznik Forbes oraz zajęła 1. miejsce w rankingu „100 Kobiet Biznesu” w kategorii osób zarządzających firmami o przychodach powyżej 50 mln zł, organizowanym przez Puls Biznesu.
Marcin Czech
Marcin Czech
Marcin Czech jest profesorem nauk medycznych i nauk o zdrowiu, wykładowcą Instytutu Matki i Dziecka i Politechniki Warszawskiej, specjalistą w dziedzinie epidemiologii oraz zdrowia publicznego, byłym wiceministrem zdrowia odpowiedzialnym za politykę lekową i współpracę międzynarodową. Jest prezesem-elektem Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego.
Rafał Mrówka
Rafał Mrówka
Dr hab. Rafał Mrówka jest profesorem w Katedrze Teorii Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie zajmuje się przywództwem w biznesie, społeczną odpowiedzialnością biznesu, analizą nowoczesnych modeli organizacji i transformacją cyfrową, badaniami satysfakcji i zaangażowania pracowników oraz public relations. Jest on także kierownikiem programu MBA-SGH (program Executive MBA w SGH w języku polskim, według rankingów jeden z najlepszych tego typu programów w Polsce) i wykładowcą przywództwa w tym programie.
Justyna Król – Całkowska
Justyna Król – Całkowska
Justyna Król – Całkowska - dr n. prawn., dr n. med., dr hab. n. o zdrowiu (specjalność prawo medyczne), prof. nadzw. , Kierownik Katedry Prawa Europejskiego i Międzynarodowego Uczelni Łazarskiego, adiunkt w Zakładzie Prawa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wykładowca prawa medycznego na studiach MBA WUM-SGH w Warszawie. Specjalistka prawa medycznego i farmaceutycznego, autorka kilkunastu monografii dotyczących problematyki prawa w ochronie zdrowia, szkoleniowiec kadry medycznej, menedżerskiej i prawniczej zatrudnionej w strukturach podmiotów wykonujących działalność leczniczą, właścicielka firmy prowadzącej działalność w obszarze doradztwa prawnego dla firm medycznych, farmaceutycznych i podmiotów leczniczych.
Krzysztof Opolski
Krzysztof Opolski
Krzysztof Opolski − profesor zwyczajny ekonomii, kierownik Katedry Bankowości, Finansów i Rachunkowości na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, założyciel i wieloletni redaktor naczelny czasopisma naukowego „Ekonomia. Rynek, gospodarka, społeczeństwo” (obecnie „Central European Economic Journal”). Prowadzi m.in. zajęcia z następujących przedmiotów: Bankowość komercyjna, Warsztaty menedżera finansowego, Analiza ekonomiczna w przedsiębiorstwie, Firma w globalnej gospodarce – Zarządzanie finansami i strategie marketingowe. Kierownik programu niestacjonarnych studiów doktoranckich „Gospodarka i Rynek. Instytucje Finansowe i Strategie Gospodarcze Firm”, organizowanych na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW, oraz pomysłodawca i kierownik studiów podyplomowych „Audyt strategiczny w instytucjach publicznych i prywatnych”. Pod jego kierunkiem obroniono szesnaście rozpraw doktorskich z zakresu bankowości, finansów i strategii, obecnie promotor pięciu doktoratów. Recenzował liczne prace doktorskie i habilitacyjne. Jego zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się wokół zagadnień strategii i efektywności przedsiębiorstw, bankowości komercyjnej, a ostatnio wokół problematyki finansjalizacji. W tym obszarze szczególną uwagę należy zwrócić na najnowsze publikacje pod jego współredakcją: Financialization and the Economy (Routledge, London−New York 2017), Finansjalizacja – wpływ na gospodarkę i społeczeństwo (CeDeWu, Warszawa 2016), Sektor Shadow Banking w Polsce (CeDeWu, Warszawa 2015), w których znajdują się też rozdziały jego autorstwa. Jest Przewodniczącym Rady Redakcyjnej czasopisma „MAZOWSZE – Studia Regionalne”, członkiem Rad Naukowych czasopism „Central European Economic Journal” oraz „E-Finanse. Aktywnie działa w międzynarodowych organizacjach i stowarzyszeniach naukowych, takich jak CHER (Consortium for Higher Education Researches) i IRSPM (International Research Society for Public Management), European Group for Public Administration (EGPA) i Financialisation, Economy, Society and Sustainable Development (FESSUD). Pracę naukową i dydaktyczną łączy z dużym doświadczeniem praktycznym w obszarze zarządzania i doradztwa. Zasiadał w radach nadzorczych Banku Handlowego S.A., Axa Polska, Centrum Giełdowego S.A. W latach 2009−2010 kierował zespołem doradców strategicznych Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Obecnie przewodniczy Kapitule Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP i jest członkiem Kapituły Konkursu „Teraz Polska”. Jest cenionym ekspertem, propagatorem wiedzy ekonomicznych, komentatorem radiowym i telewizyjnym w licznych programach poświęconych gospodarce. Od roku2019 jest członkiem Rady Nadzorczej PZU S.A.
Zbigniew Gaciong
Zbigniew Gaciong
Polski lekarz, profesor nauk medycznych, nauczyciel akademicki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalności naukowe: choroby wewnętrzne, nadciśnienie tętnicze. Od 1 września 2020 rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Wieloletni (od 1998 roku) kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zlokalizowanej w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM przy ul. Banacha 1a w Warszawie. W latach 1996–2002 był prodziekanem I Wydziału Lekarskiego, w 2002–2005 prodziekanem Wydziału Kształcenia Podyplomowego. W latach 2005–2012 był dziekanem Wydziału Kształcenia Podyplomowego. Został członkiem Komitetu Patofizjologii Klinicznej PAN, Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. W latach 2004–2009 przewodniczył Państwowej Komisji Lekarskiego Egzaminu Państwowego. Konsultant krajowy w dziedzinie chorób wewnętrznych (2001-2009) oraz w dziedzinie hipertensjologii (2014-2019). W 2019 został członkiem Rady Doskonałości Naukowej I kadencji w dyscyplinie nauki medyczne.
Marcin Dąbrowski
Marcin Dąbrowski
Kanclerz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, dyrektor zarządzający Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, redaktor naczelny dwumiesięcznika "e-mentor", przewodniczący rady naukowej "Kwartalnika Trzeci Sektor".
Bartek Kwiatek
Bartek Kwiatek
Dziennikarz i trener medialny od ponad 12 lat związany z telewizją Polsat News. Specjalizuje się w tematach szeroko rozumianej ochrony zdrowia. Pracuje jako reporter, wydawca i prezenter. Jest gospodarzem magazynu Fundacji Polsat „Jesteśmy dla Dzieci”, w którym porusza tematy związane ze zdrowiem najmłodszych. W swojej pracy dziennikarskiej stawia na edukację, promocję zdrowia i profilaktykę. Nie stroni także od polityki, która ma istotny wpływ na rozwiązania systemowe. Prowadzi również działalność szkoleniową w zakresie wystąpień publicznych i medialnych, komunikacji w kryzysie i marketingu usług medycznych. Laureat nagrody Sukces Roku w Ochronie Zdrowia w kategorii – Media – Dziennikarstwo informacyjne i edukacyjno- społeczne. Podyplomowo studiował Zarządzania Jednostkami Opieki Zdrowotnej w Instytucie Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest również absolwentem I edycji programu MBA w zarządzaniu ochroną zdrowia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i w Szkole Głównej Handlowej.
Adres
Centrum Kształcenia
Podyplomowego WUM
ul. Żwirki i Wigury 61
Budynek Rektoratu, pok. 509
02-091 Warszawa
Warszawski Uniwersytet Medyczny
ul. Żwirki i Wigury 61
02-091 Warszawa
centrala: +48 22 572 09 13
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa
centrala: +48 22 564 60 00