Nabór na VII edycję otwarty od 1 stycznia 2024 r.
9 January 2024
Nabór na VII edycję otwarty od 1 stycznia 2024 r.
9 January 2024
StartAktualności
 

Graduacja IV edycji

W sobotę, 28 października, dyplomy ukończenia czwartej edycji tego prestiżowego programu odebrało 28 menadżerów. Swój ogromny sukces świętowali w obecności prof. Zbigniewa Gacionga, rektora WUM, prof. Piotra Wachowiaka, rektora SGH oraz prof. Macieja Słodkowskiego, dyrektora Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM.

Wręczone dyplomy potwierdzające kompetencje absolwentów do efektywnego zarządzenia sektorem ochrony zdrowia. – Przez dwa lata uczestnicy naszego programu pracowali z niezwykłym zaangażowaniem, zdobywając cenne doświadczenia i wiedzę – mówi Artur Białoszewski, kierownik programu ze strony WUM. – Ochrona zdrowia to branża, która zyskuje na znaczeniu i należy rozumieć ją coraz szerzej. Tworzą ją nie tylko podmioty lecznicze, ale także m.in. instytucje regulacyjne, producenci leków i sprzętu medycznego czy kancelarie prawne. Nasi absolwenci znają te realia i rozumieją mechanizmy rynkowe w tym obszarze. Dlatego ich umiejętności są doceniane i pożądane na wszystkich stanowiskach menadżerskich.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Emilia Kowalczyk, która ukończyła studia z najwyższym wynikiem. Podziękowania oraz dyplomy odebrali również najlepsi wykładowcy czwartej edycji: Rafał Mrówka, Tomasz Rostkowski, Justyna Całkowska, Piotr Wachowiak, Waldemar Rogowski, Robert Mołdach, Dariusz Użycki, Marcin Czech, Artur Białoszewski oraz Monika Raulinajtys-Grzybek (kierownik programu ze strony SGH).

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: dr Irena Eris oraz Piotr Bromber, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, którzy opowiedzieli o swoich karierach zawodowych oraz doświadczeniach w biznesie i polityce.

O studiach Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia

Studia realizowane są według autorskiego programu przygotowanego przez doświadczonych praktyków z obu uczelni, pracujących w różnych obszarach ochrony zdrowia. Połączenie ich kompetencji daje słuchaczom unikalną perspektywę na poruszane zagadnienia. Wiedza i umiejętności zdobywane w trakcie studiów koncentrują się na przywództwie, myśleniu analitycznym i strategicznym, komunikacji i kreatywności. Absolwenci umieją podejmować różnorodne decyzje menedżerskie i rozumieją czynniki wpływające na te decyzje, a także posiadają niezbędne kompetencje społeczne, by pracować na stanowisku menedżera.

SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia skierowane są do kadry zarządzającej oraz specjalistów pracujących w ochronie zdrowia. W grudniu uruchomiona zostanie rekrutacja na VII edycję.

Współpraca ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie

– Zakończenie 4 edycji studiów Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia to ważne wydarzenie zarówno dla SGH jaki i dla WUM – przyznaje prof. Zbigniew Gaciong, rektor WUM. – Cieszy nas, że współpraca z SGH w zakresie przygotowywania kadry menadżerów dla opieki zdrowotnej trwa i wkrótce rozpocznie się siódma edycja tych studiów. – A to nie koniec naszych wspólnych przedsięwzięć – dodaje rektor. – Uruchamiamy z SGH nowy kierunek - zarządzanie w ochronie zdrowia. Będą to dwuletnie studia magisterskie. Nasza oferta jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na profesjonalistów, uzbrojonych w umiejętności i wiedzę z zakresu opieki zdrowotnej, rozwoju technologii oraz gospodarki.